Ubezpieczam w Gothaer:OC, AC i inne polisy samochodowe

Ubezpieczenie OC – 3 miejsce wg zestawienia Polskiej Izby Motoryzacji

Według zestawień Polskiej Izby Motoryzacji za 2012 rok towarzystwo ubezpieczeniowe Gothaer S.A. zajęło trzecie miejsce w rankingu najlepszych pakietów OC na rynku. Oznacza to, że płacąc za samo OC otrzymuje się tutaj szereg darmowych, dodatkowych usług.

Co to jest OC

Odpowiedzialność Cywilna dotyczy każdej osoby, która kierując pojazdem mechanicznym wyrządzi nim szkodę innym osobom trzecim. Ubezpieczenie OC jest obowiązkowe i chroni właścicieli pojazdów mechanicznych przed pokrywaniem kosztów związanych z likwidacją takiej szkody. Gothaer TU S.A. zaspokaja roszczenia osób poszkodowanych zarówno w przypadku strat w mieniu, zdrowiu jak i w życiu.

Zakres terytorialny

Ubezpieczenie OC obowiązuje w Polsce, wszystkich krajach Unii Europejskiej, oraz w Norwegii, Lichtensteinie, Islandii, Szwajcarii, Chorwacji, Andory i Serbii.

Na jaki okres zawiera się umowę

Ubezpieczyciel chroni majątek sprawcy szkody przez 12 miesięcy. W wyjątkowych sytuacjach istnieje możliwość zawarcia umowy na okres krótszy.

Warto pamiętać, że polisy obowiązujące przez cały rok (bez zaległości w opłatach) ulegają automatycznemu przedłużeniu, jeżeli nie zostaną pisemnie wypowiedziane (najpóźniej dzień przed końcem polisy).

OC krótkoterminowe nie wznawia się i odpowiedzialność towarzystwa wygasa z końcem okresu ubezpieczenia.

Suma ubezpieczenia w OC

Wszystkie warunki ubezpieczenia i wysokość sum gwarancyjnych reguluje ustawa z 22 maja 2003 roku o ubezpieczeniach obowiązkowych, Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym i Polskim Biurze Ubezpieczycieli Komunikacyjnych.

Górna granica odpowiedzialności Gothaer TU S.A., podobnie jak innych towarzystw ubezpieczeniowych wynosi:

  • 5 mln euro przy szkodzie na osobie (bez względu na ilość poszkodowanych)
  • 1 mln euro za szkody na mieniu

Najlepsza oferta OC na rynku

Towarzystwo Gothaer oferuje szeroki pakiet ubezpieczenia komunikacyjnego, bez dodatkowych opłat. W tej kwestii należy do liderów na rynku. Wystarczy zapłacić tylko za OC, a w cenie polisy otrzyma się:

  • darmowe ubezpieczenie assistance podstawowy zapewniające holowanie samochodu osobowego i ciężarowego do 3,5 tony, przyczepy lekkiej i kempingowej po wypadku (zarówno ubezpieczonego jak i poszkodowanego), naprawę na miejscu i pomoc informacyjną,
  • dodatkowe zniżki (np. 20% dla samochodów osobowych do 8 lat, tańsze AC w pakiecie, zniżki za jednorazową opłatę, 30% po pierwszym roku bezszkodowym),
  • zniżki honorowe za bezszkodowy przebieg ubezpieczenia.

 

Dodatkowe informacje na temat ubezpieczenia OC znajdą państwo na stronie http://rankomat.pl/ubezpieczenie-oc .

Zapytaj o lepszą ofertę

*wypełnij wszystkie pola formularza

[contact-form-7 id="429" title="Formularz 1"]